Pokyny k poslednímu dni
Podobně jako v uplynulých letech předpokládáme, že předposlední den, což je v podstatě poslední večer na táboře, bychom zorganizovali krátké vyhlášení celotáborových sportovních zápolení, po kterém by následoval táborák do pozdních večerních hodin.
Samozřejmě, že účast rodičů na této akci není povinná, ale je vítaná. Dále je třeba doufat, že nachystaný harmonogram nenaruší nepřízeň počasí. Oficiální ukončení tábora je až po nedělní snídani, takže rodiče, kteří se z časových či jiných důvodů nemohou zúčastnit sobotního programu, nemusí mít obavy, že jejich ratolest zde bude nějak bezprizorní. Oficiální ukončení pobytu dítěte je nejpozději v 8.30 v neděli ráno, v 9.00 musíme předat chatky čisté a prázdné zpět provozovateli.
Žádáme rodiče, kteří si budou své dítě přebírat (ať už v sobotu či v neděli), aby nám pomohli a chatku uvedli do stavu, v kterém ji přebírali. Tato žádost není zaměřena na rodiče, chatku by po sobě měli pochopitelně uklidit sami táborníci, ale jelikož sobotní předávání dětí probíhá poměrně rychle, tak my jako instruktorský tým nestíháme ještě navíc přebírat uklizenou chatku. Úklid spočívá v:
- Svlečení ložního prádla (prostěradla a povlaku polštáře).
- Odnesení ložního prádla na štáb na určené místo (bude označeno).
- Poklizení, zametení.
Děkujeme za pomoc a pochopení.
Nocleh v chatce pro rodiče, kteří by se rozhodli přenocovat – po zkušenost z minulých ročníků (kdy většina rodičů nepřespává, pouze si opeče buřty a v pozdních večerních hodinách s dětmi odjíždí) by neměl být problém, takže volná místa na chatkách teoreticky budou. Možnost postavení vlastního stanu na louce je zajištěna – ale počítejte s nějakým poplatkem od provozovatele.
V případě, že někdo bude potřebovat odjet již v sobotu, není po domluvě problém, ale přimlouvali bychom se za setrvání alespoň na vyhodnocovací část (viz dále), aby to Vašemu dítěti nebylo líto.
Všechny děti mají ještě zajištěnu sobotní večeři, plus jeden špekáček jako druhou večeři.
První časový nástřel organizace sobotního večera:
Příjezd rodičů – mezi 16.50 – 17.20.
17.00 – večeře táborníků v jídelně
18.00 – vyhodnocení celotáborové soutěže „Jezerní víceboj“ a vítězného týmu soutěže „Team challenge“
18.30 - táborák spojený s opékáním buřtů, zpěv, volná zábava
Uvedené časy jsou orientační a mohou se mírně posunovat oběma směry.
Den 08 – pátek 8.7.
I dnešní rozcvička byla zrušena. Přeci jenom se zážitky natěšení táborníci dostali do postelí až po jedenácté, někteří i malinko později a tak jsme opět vyrazili rovnou na snídani.
Snídaně – jako bonus vánočka!
Dopolední program:
- Přenášení břemene
- Slalom na skateboardu
- Přehazovaná/výuka volejbalu
- Rychlostní dráha s přesnostními prvky
Oběd – hrstková polívka, kung-pao s rýží (pro znalce kódů jídelníčků M12 :-))
Po poledním klidu jsme využili příznivého počasí a vyrazili k Lipnu. Mladší oddíly svedly líté boje ve vodním pólu, druhý oddíl dokončil „matračkový závod“. Nejstarší oddíl se poté věnoval bohulibé činnosti v odborných kruzích známé pod pojmem „zevlování“ – válení na matračkách, špehování břehu s dalekohledem, popíjení míchaných koktejlů apod. (tyhle dovednosti na Kanárech jako když najdeš! :-))
Večeře – vepřový řízek, brambor.
Po večeři jsme ještě zorganizovali poslední štafetové běžecké hry do týmové soutěže – „Hledej kartu“ a „Housenky“.
Většinu táborníků čeká poslední noc před vytouženým příjezdem rodičů… a my jdeme spočítat výsledky do JV (naštěstí jsme se hacknuli pár serverů v NASA a využijeme jejich výpočetní kapacitu, protože na našich skromných noteboocích by se to počítalo do neděle, do druhé zářijové neděle :-))
Den 07 – čtvrtek 7.7.
Vzhledem k protažení včerejší noci stezkou odvahy, jsme ponechali táborníky poležet déle, rozcvičku zrušili a vyrazili jsme rovnou až na osmou na snídani.
Snídaně – konečně vejce!
Po snídani dorazila do tábora dvojice strážců zákona – jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner a sličná policistka. Nepřijeli nám pomáhat, ani nás chránit, ale na programu byla prevence proti alkoholu a drogám. Po nezbytném výkladu o zpomalení reakcí, zhoršení reálného odhadu a nebezpečí z toho vyplývajícího následovaly zajímavé praktické ukázky. Každý z táborníků si vyzkoušel projít dvě trasy vytyčené kužely:
- První s brýlemi simulujícími opilost
- Druhou s brýlemi simulujícími drogové opojení
Dětem se oba výlety do říše virtuální reality dospělých velice líbily a někteří životní labužníci po obědě namísto nudných nanuků zainvestovali svěřený kapitál do zážitkově hodnotnějších komodit. Místní materiál je zdá se kvalitní, neboť někteří táborníci po poledním klidu hlásili, že se jim na chatce zabydlel sedmihlavý drak J.
Oběd – polévka typu vývar, rizoto s lipenským parmezánem (=eidam 30), jemně nařezané znojemské pokušení.
Odpolední program pokračoval v „hospodském duchu“ – nácvik užitečných dovedností po oddílech:
- Tácky – klasická zábava pivem znavených strýců.
- Turnaj v úpolovém zápase na tatami – když se názory konzumentů tekutého chmele začnou vzdalovat nad únosnou mez a slovní argumenty přestávají v restauračním duchu stačit, nastupuje na scénu fyzická síla jako hlavní argument subjektivní pravdy.
- Nácvik hodu baseballového míčku a chytání do lapačky – je třeba se malinko rozhýbat než vzduchem začnou létat židle a nádobí.
- Vybíjená – začíná přituhovat a sálem už poletují půllitry a je třeba zařadit zpátečku a umět se létajícímu předmětu hbitě uhnout.
- Frisbee golf – ááá to už je hodně špatný, už se zapojil i nevrlý kuchař a přizval do hry i talíře! 🙂
Těsně před večeří si ještě nejstarší oddíl dodělal vodní disciplínu – závody na nafukovacích matracích.
Po večeři jsme vytyčili obě trasy nočního orientačního běhu, pro mladší kratší lehčí trať, pro starší oddíly je trasa kapánek delší. Mezitím starší táborníci donesli nějaké dřevo na oheň, které velezkušený instruktor Honza nařezal na pravidelné tvary (než dostal tu čest býti instruktorem na našem táboře, natáčel v Hollywoodu nízkorozpočtové béčkové bijáky – namátkou „Texaský masakr motorovou pilou“, „Šly panenky silnicí, potkali je myslivci“ apod.).
Nad táborem se zatáhla obloha, tma převažuje nad světlem.. a táborníci vyzbrojení čelovkami vybíhají do temného lesa….
Den 06 – středa 6.7.
Dnešní rozcvička byla v koupacím duchu – asi šest kiláků kraulem ve středním rychlostním tempu přes Lipno a zpátky.
Snídaně v tradičním složení, vajec jsme se opětovně nedočkali, ale přibyla bábovka.
Po snídani se uskutečnilo šest turnajů v kolektivních sportech. Jednotlivé týmy se rozdělily na mladší a starší polovinu a všechny týmové poloviny si to ve své „věkové kategorii“ mezi sebou rozdaly v kopané, přehazované a ragby. Pohybově výborné dopoledne, i přes relativně chladné počasí se děti za celé dopoledne zastavily pouze mezi jednotlivými zápasy v pauzách na pití.
Oběd – polévka typu vývar, rizoto s lipenským parmezánem (=eidam 30), jemně nařezané znojemské pokušení.
Po poledním klidu jsme pokročili v pěti exotických disciplínách do JV:
- Memory test – někteří závodníci ze soutěže vypadli již na základní otázce „Jak se jmenuješ?“, ale pamětí více obdaření táborníci se pustili i do „pamatování 30 předmětů odkrytých na 15 sekund“.
- Probodni někomu lopatku - hod šipkou do terče.
- Peklo Michala Davida – turnaj v Céčkách.
- Pštros na Kanárech – výdrž v ponoru (hlava do kýble).
- Mount Gambrinus – lanem jištěný výstup na sloupec utvořený z přepravek Gambrinus.
Večeře – vepřo-knedlo-zelo.
Po večeři jsme pozvedli hozenou rukavici českých komerčních televizí a uspořádali soutěž „Lipno hledá talent“. K vidění byly pěvecké výkony, scénky, taneční vystoupení či vyprávěnky vtipů. Po skončení se táborem rozlehlo karnevalové veselí, které se přelilo do večerní diskotéky. Po setmění čekalo na táborníky závěrečné překvapení dne – stezka odvahy.
Den 05 – úterý 5.7.
V rámci dnešní rozcvičky proběhl mezi týmový miniturnaj v přehazované.
Snídaně v tradičním složení, stále jsme v marném očekávání cholesterolového nášupu.
Po snídani se táborníci protočili na pěti nachystaných stanovištích po oddílech.
- Turnaj v páce – o třech zlomených zápěstích a dvou vykloubených ramenech jsem dostal přísný zákaz zde psát, takže je třeba se omezit na lakonické konstatování, že byly k vidění napínavé výkony.
- Frisbee – nácvik level 2 – přihrávky do běhu apod.
- Cirkus Humberto - Gymnastická průprava na tatami.
- Tipni svůj čas – dlouhý běh na několik kol, kdy si závodníci cvičně zaběhnou jedno kolo a na základě svého času si tipnou svůj čas v ostrém závodě na dvě nebo tři kola. Vítězem je nikoliv nejrychlejší běžec, ale běžec s nejpřesnějším odhadem.
- Pohřebiště – hra s pesimistickým názvem, ale optimistickým herním obsahem. Takový miniorientacní závod na louce, kdy táborník s mapou zmateně pobíhá od kontroly ke kontrole v pořadí určeném přiděleným herním plánem J.
Oběd – gulášová polévka, schicho potato al opiato (=bramborové šišky s mákem).
Po poledním klidu jsme využili nádherného počasí a vydali se k Lipnu s cílem zapsat pár výsledků do kategorie „Vodní sporty“. Zatímco menší oddíly si zasoutěžily v rychlostním závodě na nafukovacích matracích, starším táborníkům z čeledi Sršňů a Žraloků byl uspořádán first-class turnaj ve vodním pólo-ragby. V polovině programu, kdy jsme zamýšleli si obě poloviny prohodit na jednotlivých aqua-stanovištích, se nebe nad Lipnem zatáhlo natolik, že táborníci s nečistým svědomím vytáhli z kapes růžence, kříže a kadidla, začali se modlit a shánět kněze ke zpovědi J. Prostě jsme si sbalili sportovní fidlátka a úprkem vyrazili do chatek, schovat se před přívalovým deštěm.
Za patnáct minut bylo po dešti a nad táborem opět vysvitlo Slunce. Proto jsme neváhali a operativně zařadili týmovou hru „Dusot koní na louce“, která spočívá v jednoduché hře na honěnou, kdy červení chytají modré, modří chytají oranžové, oranžoví chytají zelené a zelení chytají červené. Ve vyšší modifikaci je pak zařazena možnost osvobozování zajatců z jednotlivých „domečků“. Hra děti bavila (což je dobré pro ně) a dostatečně unavila (což je dobré pro nás 🙂 )
Večeře – jemně mletá masová směs, decentně šťouchaný brambor, zelný salát, okurka, hořčice.
Po večeři dokončil oddíl Žraloků hru „Pohřebiště“, Sršni se věnovali nácviků základů jízdy na skateboardu a nácviku techniky hodu baseballového míčku. Nejmenší oddíly poměřily své síly v turnaji v Céčkách a hodu šipkami do terče.
Den 04 – pondělí 4.7.
Dnešní rozcvička byla hezká.
Snídaně – chutná.
Po snídani se táborníci protočili na pěti nachystaných stanovištích po oddílech. Tři disciplíny do JV – opičí dráha, dráha na přesnost, soutěž „Shoď z bedny“, turnaj v Dobble a vis na hrazdě.
Oběd – čočka, uzený, okurka.
Během poledního klidu jsme vytyčili dva zajímavé okruhy pro odpolední orientační běh. Zatímco mladší oddíly si svůj závod užily, orientační závod starších oddílů v nás zanechal hořkou pachuť (viz následující odstavec).
Pro hrubé porušení zásad fair-play byli z orientačního závodu po jeho skončení diskvalifikováni tito táborníci:
Boráková Denisa, Pojar Pavel, Heidinger Petr, Burian Jakub, Kumpfmuller David, Stehlíková Aneta, Homolková Lucie, Pojar David, Petrák Lukáš, Korndorferová Nela.
Večeře – maso, rýže, omáčka.
Po večeři proběhla týmová soutěž „Blbárna“.
Den 03 – neděle 3.7.
Dnešní rozcvička byla organizovaná po týmech, takže se cvičební taktovky chopili kapitáni.
Snídaně – ve zcela podobném duchu jako včera akorát paštičku nahradily párečky.
Po snídani se táborníci protočili na pěti nachystaných stanovištích po oddílech. Tři disciplíny do JV – trojskok, hod granátem/kriketovým míčkem a sprint do kopce. Zbylá dvě stanoviště byla herní -přehazovaná a nácvik frisbee. Tatami nám přes noc malinko promoklo a tak jsme jej částečně museli rozebrat a vysušit na dopoledním slunci.
Oběd – hráškové pyré se ztraceným vejcem a nalezeným párkem, noční můra zapřisáhlého antivegana (=mnoholepkové buchtičky s bezrumovým šódó).
Po poledním klidu se naplno rozeběhly aktivity na stanovištích po týmech.
- „Zatluč hřebíky“ - dvojice, které mají svázané jednu nohu k sobě, běží ke špalku, kde je 6 hřebíků – každý z dvojice má jeden úder a poté odbíhá zpět do „domečku“, odkud vybíhá štafetovým způsobem další dvojice. Cílem je v co nejrychlejším čase zcela zatlouct 4 hřebíky. (Někteří táborníci viděli kladivo poprvé v životě, takže se není co divit, že špalek byl skončení soutěže jak po skončení jihočeské zabijačky aneb nešikovné maso či nehet musí pryč 🙂. Trochu se obáváme následků zítřejšího přespolního běhu se zapnutou motorovou pilou).
- „Slepý čtverec“ – celý tým musí co nejrychleji poslepu (oči zavázané šátkem) na louce vytvořit pomocí lana čtverec tak, aby lano neleželo na trávě, každý se držel lana a výsledný tvar pokud možno, co nejvěrněji připomínal čtverec (ač se to zpočátku nezdá, je to relativně zajímavá hra na vymyšlení účinné týmové strategie).
- „Špalek co nejdále“ – celý tým se postupně střídá v hodu špalkem, každý člen má 10 hodů a cílem je odházet co nejdelší vzdálenost (vítězný tým se nám se špalkem ztratil někde za Novou Pecí – takže máme noční bojovku pro ostatní týmy „Ulov si svého Kanaďana“ 🙂 ).
- „Anitivir“ – na louce jsou poházené očíslované kloboučky a členové týmu vybíhají štafetově s tím, že musí co nejrychleji najít postupně všechna čísla. (Antivir se to jmenuje podle nějaké průvodní, obsahově zbytečné bajky v knize her, která se pokouší přiblížit tuto normální hru dnešní fejsbukovo-gaučové generaci 🙂 )
Večeře - Tagliolini s rajčatovou omáčkou, mandlemi a sýrem mozzarella Burrata (=boloňské špagety).
Po večeři vyfasovaly jednotlivé chatky fixy (ti hodnější táborníci dokonce i s funkční náplní 🙂 ) a papíry, aby si vytvořili nějaké chatkové vlajky či jiné veselé motivy. Hned na úvod výtvarného běsnění byla vymezena striktní hranice z oblasti lidské anatomie, kam myšlenky jednotlivých Picassů mají zákaz vstupu. Vyhodnocení maleb prováděl korupcí skrz naskrz prolezlý rozhodčí Daniel, takže výsledky se měnily jak počasí v Londýně. Ale o výsledky v tomto případě opravdu nešlo 🙂 .
Podvečer proběhl pro zájemce nácvik nohejbalu, ale herní výstup z tohoto pilotního tréninku ještě zdaleka není „to pravé ořechové“.
Závěrem dnešního zpravodajství je třeba zkonstatovat, že drobný hazard v podobě „Céček“ se mezi táborníky úspěšně uchytil.
Den 02 – sobota 2.7.
Po prvním táborovém budíčku proběhla svižná rozcvička organizovaná po oddílech. Po rozcvičce si všichni táborníci v rámci svých dovednostních limitů poklidili své vigvamy a vydali jsme se na snídani.
Snídaně – švédský stůl v lipenském hávu (celozrnné pečivo, polozrnné pečivo, pečivo bez zrn, zrní, srnčí paštika, parmská šunka, mozarella, gouda, quatro formaggi, biomed od lesních neinfekčních včel, babiččina marmeláda, dědečkovo překvapení, maminčin bochánek, tatínkův čaj apod. snídaňové delikatesy).
Po snídani se táborníci s vervou zakousli do třech disciplín do JV. Na dětmi zbožňovaném dlouhém běhu byly k vidění parádní výkony (často za hranice infarktu 🙂 ). Druhým stanovištěm byla obratnostně-rychlostní dráha (běh s míčkem na pálce, přenášení břemene, driblink a fotbalové vedení míče – slalom mezi překážkami). Na třetím stanovišti bylo rychlostně-odrazové cvičení s cílem dosáhnout co nejvyššího počtu přeskoků v časovém limitu 30 sekund. Na posledním stanovišti probíhal vnitrooddílový turnaj ve fotbale (na počest velšského úspěšného tažení letošním Eurem 🙂 ).
Oběd – gnocci al ferneto cane capusto (=halušky se zelím a stopovým množstvím masa), čaj sedmi tajemných bylin (nealko varianta Jagermeistra).
Po poledním klidu se rozeběhly štafetové závody týmu do TC. Jako první se uskutečnil „Závod formulí“, jehož pointa spočívá v nutnosti přezouvání pneumatik (běžecké obuvi). Každý tým měl k dispozici pět párů bot v daném pořadí, které si museli jednotliví závodníci přezouvat. Druhý závod byl „Letní biatlon“. Každý člen štafety běží dlouhé kolo s flintou (smeták) a třemi náboji (tenisáky v batohu). Na konci zalehne ke své vlajce a snaží se všechny tři pokusy nasměrovat do terče (kýbl). Každé nezasažení cíle je penalizováno jedním krátkým trestným okruhem. Závodníci se do děje tak zažrali, že dokonce začalo na Lipně i sněžit. Využili jsme tedy nadmíru příznivého počasí a po skončení závodu se vydali s dětmi do Lipna na premiérovou koupačku.
Na pláži nás po chvilce překvapil májový deštík, který jsme počátkem července nečekali (ale soudruzi taky spáchali památný teroristický čin známý pod zkratkou VŘSR v listopadu, takže měsíc sem, měsíc tam, co na tom sejde … 🙂 ).
Po krátkém osobním volnu byly dětem vysvětleny principy dvou retro her. Prvním byla hra „Céčka“, což je v principu klasická „Čára“ a poté „Kuličky“. Uvidíme, zda tyto jednoduché hry z bolševického dětství instruktorů středního věku táborníky zaujmou.
Večeře – prasečí plátek pomalu pečený na jemně nasekaném cedrovém dřevě, basmati rýže.
Krátce po večeři nám naplánovaný program narušil déšť, takže jsme nachystané disciplíny do JV zrušili. Mnohé táborníky retro hry zaujaly, takže u vyhloubených důlků se utvořily dvě hráčské skupinky a na verandě pod střechou probíhaly líté boje v céčkách. Po osmé hodině déšť zesílil a tak se aktivity táborníků přesunuly na chatky. Po dnešním dni, který byl lehce v běžeckém duchu, by se dětské duše měly odebrat do říše snů poměrně rychle a spolehlivě.
Vzkazy dětem
Máte-li chuť, můžete napsat své ratolesti vzkaz na internetovou nástěnku:
https://www.localgym.cz/sportovni-tabor/vzkazy-pro-deti/
Nástěnku monitorujeme a vzkazy tiskneme.
Den 01 – pátek 1.7.
Rok se s rokem sešel a je tu opět nejlepší možná varianta, kterak strávit začátek letních prázdnin (pomyslné prvenství není nějaký náš samolibý výmysl, je to výsledek seriózně provedeného marketingového průzkumu multikulturní agentury „Hatefree - Nenávist zdarma“, která nedávno naprosto precizně předpověděla, že 107,24 % Britů si přeje setrvat v EU!). Děkujeme za projevenou důvěru, doufejme, že námi nachystaný program podpoří příznivé počasí natolik, aby táborníci odjížděli domů spokojeni a plni zážitků. Každý den nachystáme stručné zpravodajství a několik málo set kvalitních fotografií (fotoaparátu se nadšeně chopil instruktorský nováček Dan, který se slovy „Jsem lepší než Saudek! Objective is my future!“ zahodil lapačku a vyrážečku na smetiště dějin).
Pro loňské neúčastníky – zůstáváme u základního konceptu oddílů a týmů. Oddíly jsou sestavené dle věku a v jejich rámci soutěží táborníci individuálně v Jezerním víceboji (dále jen „JV“). Týmy jsou tvořeny volbami jednotlivých kapitánů výběrem táborníků ze všech věkových kategorií a soutěží proti sobě kolektivně v různých týmových, strategických apod. hrách o pohár „Team challenge“ (dále jen „TC“).
Po poledni se začali sjíždět první táborníci v doprovodu svých rodičů, pěstounů či náhodných kolemjdoucích :-). Tradiční přijímací proces proběhl v poklidu. Kolem čtvrté odpolední jsme převzali poslední táborníky a až na tři avizované opozdilce, kteří se k nám připojí později, jsme prozatím uzavřeli táborovou soupisku na čísle 42 kousků.
Poté jsme shromáždili táborníky pod verandou u štábu a začalo první předávání vstupních informací včetně představení instruktorského týmu. Táborníci byli dle věku rozděleni do jednotlivých oddílů a zástupci oddílů si vylosovali dvě varianty log a názvů pro svůj oddíl. Poté se každý oddíl musel rozhodnout pro jeden z těchto dvou nabízených názvů. Výsledné názvy oddílů:
1) Sršni
2) Žraloci
3) Gorily
4) Panteři
Následně zvolení kapitáni postupně od nejmenšího oddílu po nejstarší draftovali táborníky do svých týmů. První soutěží nově vzniklých týmů bylo „Sedmero šifer“, které skrývalo sedm důmyslných sloganů či motivačních hesel (namátkou „Cola tě vrací do hry“, „Nikdy se nevzdávej“, „Když máš hlad, nejsi to ty“ či „Kolik třešní, tolik višní“). Týmy samozřejmě obdržely kartičku s principy některých šifrovacích algoritmů (Morseovka, Brailovo písmo, Polský kříž, Semaforová abeceda, konverze písmen na číslice, nebo klávesnice mobilu). Všechny týmy se se šiframi popasovaly úspěšně, některé rychleji, některé pomaleji či s menší nápovědou. Vítězný tým měl právo první volby názvu a vlajky týmu, poté si volil druhý tým atd. Výsledky:
1) Amerika – kapitán Pavel Pojar
2) Kanada – kapitán Tomáš Korndörfer
3) Čína – kapitán Ondřej Voráček
4) Rusko – kapitán David Kouba
Večeře – Fusilli con prosciuto crudo s pecorinem (=zapečené těstoviny).
Po večeři byla táborníkům rozdána táborová trička, kterým letos vévodí barva fialové kravičky nejmenovaného čokovýrobku (product placement je zde výslovně zakázaný!). Zběsilý fotograf si nás pečlivě seřadil do náhodného hluku a nacvakal pár společných snímků.
Po večeři proběhlo první sportování po oddílech zahrnující čtyři disciplíny do JV – běh pana Člunka (pozor, neplést se známým zlínským romopostrachem Jiřím Čunkem 🙂) hod medicinbalem, šampionát v přetahování lanem (taková kuriozitka – naše lano má poměrně vysokou historickou hodnotu – tímto lanem tahali v 17. století burlaci povzbuzovaní hitem skupiny Kabát na Volze koráby proti proudu a my jej sehnali na Aukru za pár grošů 🙂). Poslední stanoviště bylo střelecké na přesnost – střelba dětskými pistolkami na plastové kelímky (nejstarší oddíl střílel zbraněmi zabavenými v uprchlickém táboře na maďarských hranicích, takže výsledkem je, že z boku štábu je díra jak vrata do stodoly a již tu nepobíhají žádní potulní psi 🙂). Po krátkém osobním volnu byli táborníci zahnáni do svých pelechů.
Oddíly
1 – Sršni (Jarda Budina)
Příjmení | Jméno | |
1 | Boráková | Denisa |
2 | Pojar | Pavel |
3 | Kouba | David |
4 | Voráček | Ondřej |
5 | Korndörfer | Tomáš |
6 | Skalická | Barbora |
7 | Hromada | Matyáš |
8 | Ondřich | Adam |
9 | Placek | Petr |
10 | Marhoun | Alex |
11 | Pranevsky | Elias |
12 | Kotous | Daniel |
2 – Žraloci (Karel Svoboda)
Příjmení | Jméno | |
1 | Heidinger | Petr |
2 | Burian | Jakub |
3 | Kumpfmuller | David |
4 | Stehlíková | Aneta |
5 | Homolkova | Lucie |
6 | Luxová | Kristina |
7 | Pojar | David |
8 | Houdek | David |
9 | Petrák | Lukáš |
10 | Korndörferová | Nela |
3 – Gorily (Honza Soukup)
Příjmení | Jméno | |
1 | Pytel | Lukáš |
2 | Míka | Daniel |
3 | Janiš | Filip |
4 | Kretschmer | Jakub |
5 | Kubeš | Filip |
6 | Svoboda | Jakub |
7 | Homolkova | Eliska |
8 | Matyáš | Jaroslav |
9 | Vávra | Filip |
10 | Vazač | Jan |
11 | Šindelář | Viktor |
12 | Dušák | Milan |
13 | Toman | Štěpán |
4 – Panteři (Radek Vondruška)
Příjmení | Jméno | |
1 | Skalická | Veronika |
2 | Zmeková | Anna |
3 | Kretschmer | David |
4 | Pytel | Martin |
5 | Nedorost | Vaclav |
6 | Mařík | Nicolas |
7 | Kouba | Tomáš |
8 | Bartuška | Jan |
9 | Červená | Aneta |
10 | Kubíčková | Lea |
Týmy
AMERIKA | ||
Příjmení | Jméno | |
1 | Červená | Aneta |
2 | Hromada | Matyáš |
3 | Kubeš | Filip |
4 | Kubíčková | Lea |
5 | Kumpfmuller | David |
6 | Petrák | Lukáš |
7 | Pojar | Pavel |
8 | Pytel | Lukáš |
9 | Pytel | Martin |
10 | Skalická | Barbora |
11 | Vávra | Filip |
12 |
RUSKO | ||
Příjmení | Jméno | |
1 | Heidinger | Petr |
2 | Homolkova | Lucie |
3 | Houdek | David |
4 | Kotous | Daniel |
5 | Kouba | David |
6 | Kouba | Tomáš |
7 | Míka | Daniel |
8 | Toman | Štěpán |
9 | Vazač | Jan |
10 | Zmeková | Anna |
11 | ||
12 |
ČÍNA | ||
Příjmení | Jméno | |
1 | Bartuška | Jan |
2 | Burian | Jakub |
3 | Dušák | Milan |
4 | Luxová | Kristina |
5 | Mařík | Nicolas |
6 | Matyáš | Jaroslav |
7 | Ondřich | Adam |
8 | Pojar | David |
9 | Šindelář | Viktor |
10 | Voráček | Ondřej |
11 | ||
12 |
KANADA | ||
Příjmení | Jméno | |
1 | Boráková | Denisa |
2 | Homolkova | Eliska |
3 | Janiš | Filip |
4 | Korndörfer | Tomáš |
5 | Korndörferová | Nela |
6 | Kretschmer | David |
7 | Kretschmer | Jakub |
8 | Marhoun | Alex |
9 | Nedorost | Vaclav |
10 | Skalická | Veronika |
11 | Stehlíková | Aneta |
12 |
AMERIKA | ||
Příjmení | Jméno | |
1 | Heidinger | Petr |
2 | Homolkova | Lucie |
3 | Houdek | David |
4 | Kotous | Daniel |
5 | Kouba | David |
6 | Kouba | Tomáš |
7 | Míka | Daniel |
8 | Toman | Štěpán |
9 | Vazač | Jan |
10 | Zmeková | Anna |
11 | ||
12 |